Zimní zahrady zvětšují obytný prostor a přináší zahradu do domu. Moderní zimní zahrady s ideální tepelnou izolací a promyšlenou konstrukcí Vám umožňují zvýšit komfort bydlení při nízkých nákladech na energie.
Dříve se zimní zahrady používali převážně k přezimování a pěstování rostlin v zimních měsících. Z Interiér zimní zahrady vznikl název „oranžérie", protože se v nich pěstovali pomeranče a jiné citrusové plody. I dnes často slouží k pěstitelským účelům přesto, že již nemáme potřebu pěstovat pomeranče doma. Prostory dnešních zimních zahrad však nemusí patřit jen zahradníkům, ale také obyvatelům domů pro relaxaci, sport, zábavu nebo hru dětí. V dnešních zimních zahradách naleznete bazény, křesílka pro posezení s přáteli, nástroje na cvičení pro udržení kondice, pingpongové stoly, zkrátka cokoli, co nám vyhovuje k odpočinku.
Budoucí účel zimní zahrady je potřeba si dopředu důkladně promyslet. Bude na tom totiž záviset její technické provedení a také se to promítne do pořizovací ceny a provozních nákladů. Je značný rozdíl mezi vytápěnou a nevytápěnou zimní zahradou. Před návrhem zimní zahrady je důležité vědět:
zda bude sloužit k celoročnímu užívání
kolik vlhkosti bude v jejím prostoru vznikat (bazén, velký počet rostlin ...)
jaké budou nároky na tepelnou pohodu (způsob vytápění, ochrana před intenzivním slunečním svitem, ...)
požadavky na propojení zimní zahrady s okolím (velikost a provedení dveří do zahrady)
- klimatické podmínky v místě umístění zimní zahrady (velké množství sněhu, silné větry apod.)
potřeba automatizace (automatické otevírání oken nebo manipulace se stínící technikou, vyhodnocování aktuální vlhkosti vzduchu, sledování deště aj.)
požadavky na údržbu (elektrické rozmrazování sněhu na střešní části skel, rozpouštění ledu v okapních žlabech atd..
Všechny tyto faktory ovlivňují konečné technické provedení a logicky také celkovou cenu. Z pohledu investora není třeba mít obavy. S nalezením všech odpovědí Vám pomohou naši technici.